Proces wnioskowania o pożyczkę pozabankową

Pożyczki pozabankowe to jak sama nazwa pokazuje rozmaitego typu pożyczki oferowane poza systemem bankowym oraz bez pośrednictwa owej instytucji.

Z jakich etapów składa się proces wnioskowania o pożyczkę pozabankową?

Sektor ekspresowych pożyczek wypłacanych na konto z roku na rok rośnie, natomiast spółek jakie dają pożyczek online przybywa. Nie należy kończyć studiów ekonomicznych aby wiedzieć, iż im większa jest konkurencja na rynku tymże bardziej spółki muszą się starać aby przekonać do siebie konsumenta. Zatem ostatecznie osoba jaka korzysta z pożyczek online może z roku na rok spodziewać się jeszcze atrakcyjniejszych propozycji.

Od przejścia na stronę pożyczkodawcy do otrzymania gotówki

1. Podstawowym etapem jest wybranie właściwej instytucji pożyczkowej. Wybór jest duży, oferty pożyczek dostępne są już od 50 zł, i sięgają chociażby 15 tysięcy złotych. Także okres zapłaty jest elastyczny oraz większość osób może dobrać właściwy dla siebie. Terminy rozpoczynają się od 1 dnia, i przy większych pożyczkach dobiegają chociażby do 48 miesięcy.

2. Kolejnym etapem, gdy już wybierzemy atrakcyjną dla nas spółkę, jest wybór interesującej nas kwoty oraz okresu zapłaty.

3. Po dobraniu właściwej kwoty oraz okresu zapłaty, zostaniemy przekierowani do wypełnienia formularza. W poniektórych spółkach zostaniemy poproszeni o podanie źródła uzyskiwania dochodu oraz celu pożyczki, jednakże te pola można spotkać coraz rzadziej. Na pewno potrzebne będą dane z dowodu osobistego, takie jak imię oraz nazwisko, pesel, adres zamieszkania. Potrzebne będzie także podanie numeru telefonu i potwierdzenie go kodem sms jaki dostaniemy w wiadomości.

4. Potem należy potwierdzić dane personalne przekazem weryfikacyjnym 1 grosz czy 1 złoty. Dzięki temu spółka pożyczkowa ma gwarancję iż dane oraz numer konta bankowego są prawidłowe oraz nikt nie podszywa się pod konsumenta.

5. Przedostatnim etapem jest czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku. Przeważnie jest to od 3 do 15 minut.

6. Ostatecznie, gdy decyzja jest pozytywna następuje wypłata środków. Tenże mechanizm zazwyczaj jest automatyczny, zatem przelew wpłynie na nasze konto w parę minut. Niewątpliwie gdy pożyczkodawca posiada konto w tym samym banku, czy korzysta z przelewów ekspresowych w systemie BlueMedia. Na maila dostaną Państwo umowę pożyczki oraz regulamin.

Dodaj komentarz