Pierwsza pożyczka za darmo. Czy to możliwe?

Czy jest możliwość pożyczenia pieniędzy bez potrzeby ponoszenia z tego tytułu wszystkich wydatków kredytowych? Wydaje się, iż nie. Banki, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe lub instytucje pozabankowe oferujące pożyczki, nie prowadzą działalności filantropijnej, lecz komercyjną, nastawioną na uzyskanie przychodu. Jednak, instytucje pożyczkowe faktycznie organizują promocje „pierwsza pożyczka za darmo”, zwłaszcza po to, żeby zaciekawić własną ofertą nowych konsumentów. Dzięki temu mają szansę na uzyskanie lojalnych pożyczkobiorców oraz odebranie ich konkurencji – zarówno bankom, jak również instytucjom pozabankowym. Kto może skorzystać z interesującej, darmowej pożyczki gotówkowej oraz jakie warunki należy ku temu spełnić?

Co to oznacza, iż pożyczka jest bezpłatna?

Gdy zaciągamy kredyt, musimy być przygotowani na to, iż potrzebne będzie zwrócenie nie jedynie pożyczonych pieniędzy. Do wydatków takiej pożyczki, dodać należy choćby odsetki, prowizje, lub pozostałe wydatki dodatkowe naliczane przez bank lub firmę przyznającą pożyczki. W wypadku, kiedy oferowana nam jest natomiast pierwsza pożyczka za darmo, możemy liczyć na to, iż w jej ramach będziemy musieli oddać dokładnie taką kwotę, która została nam wręczona. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, jakie niewątpliwie zasługuje na naszą uwagę. Niewątpliwie musimy jednakże pamiętać, iż tak jak w wypadku każdej oferty, są określone obostrzenia jej dotyczące, z jakimi powinniśmy się zaznajomić nim podpiszemy odpowiednią umowę o kredyt. Jednym z nich jest choćby to, że żeby pożyczka była rzeczywiście bezpłatna, musimy ją zapłacić w określonym czasie.

Tylko dla nowych klientów

Pożyczki pozabankowe są sektorem rynku pieniężnego, jaki w przeciągu ostatnich paru lat rejestruje intensywny rozwój. Jest to rynek pozwalający na zdobycie szybkich pożyczek gotówkowych, na relatywnie niedługi okres czasu. Atutem pożyczek chwilówek, jakie oferowane są przez niezliczone firmy pozabankowe działające na krajowym rynku jest to, iż przebieg ubiegania się o pożyczkę jest zdecydowanie łatwiejszy aniżeli w banku. Pożyczkodawcy nie są przymuszeni do kontrolowania historii kredytowania konsumenta w Biurze Informacji Kredytowej przed wydaniem decyzji o wypłacie czy odmowie wypłaty kredytu. Nie muszą także rzetelnie obliczać zdolności kredytowej ewentualnych pożyczkobiorców, chociaż wielokrotnie proste wyliczenia jednakże są wykonywane przez system. Cały mechanizm wypłaty pożyczki oraz jej udzielenia może zostać wykonany chociażby w kilkanaście minut od chwili złożenia przez konsumenta wniosku o pożyczkę pozabankową. W poniektórych instytucjach pozabankowych jest szansa skorzystania z promocji „pierwsza pożyczka za darmo”. Takie promocje dedykowane są do osób, jakie nie korzystały wcześniej z oferty konkretnej instytucji oferującej pożyczki gotówkowe.

Jakie warunki należy spełnić dla otrzymania bezpłatnej pierwszej pożyczki?

Instytucje pożyczkowe udostępniają za darmo własne pożyczki jedynie nowym klientom. Nie mogli oni już wcześniej zaciągać w tej samej instytucji jakichkolwiek zobowiązań pożyczkowych, bez względu na ich wysokość. Pierwsza pożyczka za darmo to strategia reklamowania działalności firmy pozabankowej, trudniącej się oferowaniem pożyczek gotówkowych. Klient planujący skorzystać z takiej promocji musi spełnić wymagania stawiane wszystkim pożyczkobiorcom konkretnej instytucji pożyczkowej. Musi to być osoba pełnoletnia, mająca pełną zdolność do czynności prawnych, w określonym dla konkretnej firmy wieku. Pożyczkodawcy nie są skłonni do kredytowania konsumentów za młodych oraz w wieku podeszłym, w obawie przed ponoszeniem za dużego ryzyka kredytowego. Pożyczka udzielona zostanie po złożeniu wniosku pożyczkowego w systemie online czy tradycyjnie, z zastosowaniem papierowego druku. Musi on zostać gruntownie wypełniony. Zazwyczaj ewentualny pożyczkobiorca jest proszony o podanie wysokości uzyskiwanych przychodów miesięcznie istniejących zobowiązań pieniężnych. Należy pamiętać, iż takie oświadczenie składane jest przez konsumenta pod odpowiedzialnością karną. Na bazie takich informacji, jak również dodatkowych dokumentów, o jakich złożenie może poprosić instytucja pożyczkowa, wydawana jest decyzja pożyczkowa. Pożyczka zostanie wypłacona po dokonaniu weryfikacji tożsamości konsumenta, za pośrednictwem symbolicznego przelewu, np. na kwotę 1 grosza, wykonanego z konta klienta na rachunek instytucji pozabankowej.

Dodaj komentarz